Tarihçe

Turkaş tarih olarak her ne kadar bugün kurulan yeni bir firma olsa da geçmişi şimdiki kurucularının gıda sektöründe 13 yıldır faaliyet gösteren firmalarının bir devamı olarak kurulmuştur. İlk önce 1994 yılında Gözde Gıda olarak faaliye başlayan firma toptan gıdada tedarikçi misyonuyla fabrikaların, okulların, hastanelerin, büyük inşaat projelerinin, gemilerin vb. toplu tüketimin A'dan Z'ye tüm gıda, temizlik ve ihtiyaç maddelerini pazarlayan bir firma olarak faaliyet göstermiştir.2000 yılının hemen ilk başında tüm hizmetlerinden memnun kalan tedarik hizmeti verdiği firmaların yoğun isteği üzerine satın aldığı Bahar Yemek Gıda San. Tic. Ltd. Şti. ile hazır yemek sektöründe faaliyete başlamıştır. Başlangıçta gün/öğün 1000 kişiye hizmet vererek başlayan firmamız istikrarlı bir hizmet anlayışı ile kısa zamanda sektöründe tanınan ve tercih edilen firma özelliğini elde etmiştir.

 
 
 
2006 yılına kadar gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe süreklilik arz ederek vermiş olduğu müşteri memnuniyeti ile gün/öğün 15.000 kişi rakamlarına ulaştığında ciddi bir kapasite artırımına gitme gereksinimi hissettiğinden dolayı yeni ve köklü yatırımlar yapma kararı almıştır. Bulunduğu sektörü benimseyen firmamız yönetimi uzun süren fizibilite çalışmaları sonucunda potansiyel müşterilerinin ve sektörün ihtiyaç duyduğu hizmet anlayışını en iyi şekilde analiz ederek  2006 yılı ortasında Turkaş'ın temellerini atmıştır.

Turkaş Gıda Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. kuruluşunun ilk başında lider firma olma hedefi ile sektöre yeni bir imaj ve hizmet anlayışı getirme amacı ile tüm kadrolarını en başarılı ve kariyer hedefi olan kişilerden oluşturmuştur.

Tuzla Mermerciler Organize Sanayi Bölgesinde kurulan toplam 6.000 m² kapalı alan ile şu an Türkiye'de bir örneği daha olmayan modern ve teknolojik alt yapısı ile hazır yemek sektöründe taşıma ve yerinde yemek üretimi hizmeti vermektedir. Ulusal bir marka olma yolunda atılan bu adım daha yolun ilk başında meyvelerini vermeye başlarken hizmet ağımız İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu , Sakarya Adapazarı ve Ankaraya kadar hizmet vermektedir.

Türkiye'nin dört bir yanında benimsediği kaliteli hizmet anlayışını yaygınlaştırmayı hedefleyen Turkaş personeline ve müşterilerinede verdiği eğitimler ile sektörde okul olma hedefini benimsemiştir.    


Copyright © 2008 Turkaş
Tüm Hakları Sakldır

 
 
Web Tasarım